DIVADELNÍ SEZÓNA V ZŠ HAVŘICE

7.3.2019

I v letošním školním roce jsme využili nabídky Městského divadla Zlín a zakoupili jsme Předplatné nejmladšího diváka. Shlédli jsme 4 divadelní představení 4 českých divadel. Do Zlína pravidelně ve čtvrtek odpoledne vyjíždělo 56 havřických školáků.

V říjnu jsme si užili spoustu zábavy na Veselé pouti. Skupina loutkoherců, která pravidelně v České televizi připravuje Studio Kamarád, přivezla dva nejznámější kamarády Jú a Hele. Díky nim jsme se přenesli do míst plných kouzel, loutek a legrace. V listopadu se nám představila Divadelní společnost Julie Jurišťové a seznámili jsme se s Hastrmanem Tatrmanem, který se chtěl stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydal se tedy na cestu, která se změnila v jedno velké dobrodružství. V lednu nám herci Městského divadla Zlín zahráli pohádku Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Ta připravila dvěma mladým lidem velmi těžkou zkoušku, ve které nakonec zvítězila láska. V měsíci březnu jsme měli možnost vidět pohádku Jana Wericha Královna Koloběžka I. v podání Moravského divadla Olomouc. Líbil se nám nejen příběh rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, ale také chytlavé písničky a samozřejmě koloběžky.

Už se těšíme na další divadelní sezónu.

autor: Dagmar Válková

MASOPUSTNÍ KARNEVAL 2019

24.2.2019

Fotodokumentace ze školní akce.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZŠ HAVŘICE

24.2.2019

Ve čtvrtek 21. února jsme opět umožnili rodičům a přátelům školy nahlédnout do vyučování ve všech ročnících. Během dopoledne se rodiče přišli podívat na své děti do vyučování podle rozvrhu a odpoledne měli možnost nahlédnout na práci školních kroužků. Odpoledne také probíhala ukázková hodina žáků první třídy s paní učitelkou Dagmar Válkovou. Kromě rodičů a prarodičů se přišli podívat také rodiče, kteří hledají tu nejlepší školu pro svého předškoláka. Letošní akci navštívilo zhruba 40 rodičů a máme od nich opět pozitivní reakce, které nás velmi těší.

autor: Dagmar Válková

DĚTSKÁ SCÉNA 2019

24.2.2019

Ve středu 20. února se devět reprezentantů naší školy zúčastnilo okrskového kola recitační soutěže v DK v Uherském Brodě . Podařilo se nám uspět v každé kategorii. Cenu poroty mezi nejmladšími dětmi získala Maruška Raclová z 1. třídy a stejné ocenění si odnesla  Barča Gálová z 5. třídy. V kategorii pro druháky a třeťáky se porotě líbil přednes Filipa Suchánka ze 3. třídy, který mu zajistil druhé místo a postup do okresního kola v Uherském Hradišti, které proběhne 12. března. Filipovi držíme palce!

autor: Jana Kunčarová

LYŽÁK 2019

23.2.2019

I letos vyjeli lyžaři ze čtvrtého a pátého ročníku na lyžařský kurz do Velkých Karlovic. Na svazích Kyčerky strávili 4 dny a užili si zábavu nejen na svahu, ale i při soutěžních večerech spolu s dětmi ze ZŠ Pod Vinohrady.

autor: Ctibor Boráň

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

16.2.2019

V pátek 8.února 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se mnoho šikovných dětí a porota, která se skládala z pedagogického sboru, měla velmi těžkou práci při výběru těch nejlepších. Nakonec jsme vybrali tyto vítěze jednotlivých kategorií:

Kategorie 0 (1. ročník):
1. místo – Marie Raclová
2. místo – Justýna Pokorná
3. místo –  Svatopluk Kočí

Kategorie 1 (2. a 3. ročník):
1. místo – Filip Suchánek
2. místo – Dominik Hrubý
3. místo – Adéla Vítková

Kategorie 2 (4. a 5. ročník):
1. místo – Barbora Gálová
2. místo – Adéla Gálová
3. místo – Prokop Kočí

Odměnou úspěšným recitátorům byla malá sladkost. Své dovednosti předvedou v okrskovém kole recitační soutěže, která proběhne 20.02.2019 v Domu kultury v Uherském Brodě.

autor: Michaela Baladová

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2019

4.2.2019

Den otevřených dveří 2019

Den otevřených dveří 2019

TŘÍDNÍ SCHŮZKY – ÚTERÝ 15.01.2019

1.1.2019

1. ročník – KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE od 14:00 do 19:00 hodin

2. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
3. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
4. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
5. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin

BAREVNÉ SOUTĚŽENÍ

23.12.2018

Na začátku týdne proběhlo losování do pěti družstev. V každém družstvu byly zastoupeny děti z každého ročníku a tým měl svoji barvu. V pátek 21.12.2018 se sešli všichni soutěžící v barvě svého družstva. Soutěžili jsme v poznávání pohádkových melodií, běhu po ledových krách, skládání básničky na  obrázek Josefa Lady, přeskládávání kelímků a luštění vánoční křížovky. Všechny týmy soutěžily v duchu fair play a zaslouží si velkou pochvalu za spolupráci, soutěživost a dodržování pravidel. Zvítězil modrý tým.

autor: Dagmar Válková

VÁNOČNÍ ZÁVOD

23.12.2018

Žáci naší školy v pátek 21.12.2018 vyměnili vyhřáté, nazdobené třídy za zimní přírodu, aby se zúčastnili Vánočního závodu. Na stanovištích dohlíželi páťáci a pomáhali mladším spolužákům z prvního a třetího ročníku s plněním úkolů. Soutěž byla zaměřená na paměť a symboly vánoc. Měli jsme velké štěstí, protože začalo sněžit a všichni si toto vánoční počasí užívali.

autor: Dagmar Válková

« Předchozí příspěvky