VÝLET PRVÁKŮ A DRUHÁKŮ – ZÁMEK MILOTICE

19.5.2019

V pátek 17 května strávilo 30 havřických školáků páteční slunečné dopoledne v zámku Milotice. Nejdříve se oblekli do kostýmů a v nich absolvovali prohlídku zámeckých interiérů a navštívili paní hraběnku. Holky si vyzkoušely tanec pro princezny a kluci jako šlechticové absolvovali šermířský souboj. Potom si děti prohlédly zámeckou konírnu a navštívily výstavu dravců.

autor: Dagmar Válková

STAVĚNÍ MÁJKY 2019

12.5.2019

V pátek proběhl již čtvrtý ročník akce Stavění májky. Rodiče, děti a jejich učitelé se sešli ve školní družině, kde po zahájení pana ředitele Boráně shlédli pěvecké vystoupení hudebně-pohybového kroužku.

BESÍDKA KE SVÁTKU MATEK

12.5.2019

V úterý 7. května proběhla v odpoledních hodinách besídka prvňáčků pro maminky. Děti předvedly pásmo písniček, básniček a nechyběly také tanečky. Nakonec obdarovaly maminky hedvábnými šálami, které jim samy vyrobily ve výtvarné dílničce (fotografie z výtvarné dílny najdete v sekci Třídy – 1. třída).

autor: Dagmar Válková
foto: Lenka Tomancová

STAVĚNÍ MÁJKY 2019 – ZMĚNA TERMÍNU

3.5.2019

AKCE JE PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ PŘESUNUTA NA PÁTEK 10.05.2019.

Děkujeme za pochopení.

Klikněte na obrázek pro zvětšení

26. DUBNA – UCTĚNÍ PAMÁTKY

29.4.2019

Žáci naší školy společně s představiteli města uctili v pátek 26. dubna památku obětem II. světové války.

UKLIĎME KRÁLOVSKÉ MĚSTO UHERSKÝ BROD

16.4.2019

V měsíci dubnu probíhají po celé republice úklidové práce v rámci projektu Ukliďme Česko. Dům dětí a mládeže zorganizoval akci nazvanou Ukliďme královské město Uherský Brod, ke které se připojily také místní školy. Žáci havřické školy také přidali ruku k dílu a vyrazili do okolí, aby pomohli vyčistit zdejší krajinu od množství odpadků, které zde odhazují naši nezodpovědní spoluobčané. Svoz nasbíraného odpadu poté zajistila organizace Technické služby Uherský Brod. Největší zásluhu však mají všechny zúčastněné děti, které celé dopoledne pilně pracovaly, aby bylo prostředí, kde žijeme, čistším, zdravějším a bezpečnějším místem.

autor: Miroslav Novák

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

4.4.2019

Ve čtvrtek 4. dubna proběhl zápis ve všech uherskobrodských školách. Zápisu v naší škole se zúčastnilo 16 předškoláků. Děti si vyzkoušely několik řemesel a ukázaly, že jsou na vstup do školy velmi dobře připraveny.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY – ČTVRTEK 11.04.2019

2.4.2019

1. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
2. ročník – konzultační odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin
3. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
4. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin
5. ročník – společná třídní schůzka v 16:30 hodin

CELOŠKOLNÍ ZÁVODY V RYCHLOBRUSLENÍ

2.4.2019

Ve čtvrtek 28. března pořádali učitelé ZŠ Havřice pro své žáky závody v rychlobruslení. Akce byla vyvrcholením letošní bruslařské sezóny, od listopadu do března jezdily děti pravidelně jednou měsíčně trénovat na uherskobrodský zimní stadion. Závodů se zúčastnilo 64 žáků. Výsledky:

1. ročník
1. místo: Anna Velecká, Štěpán Kutnar
2. místo: Justýna Pokorná, Matěj Rožnovský
3. místo: Denisa Štarhová, Tobias Gabrhel

2. ročník
1. místo: Lukáš Slinták
2. místo: Štěpán Karel Franek
3. místo: Barbora Karlíková

3. ročník
1. místo: Tereza Rašticová, Filip Suchánek
2. místo: Michaela Malasková, Filip Man
3. místo: Nela Šuranská, David Kundrata

4. ročník
1. místo: Jakub Suč
2. místo: Štěpán Karel Franek
3. místo: Marek Bartoš

5. ročník
1. místo: Martin Balga
2. místo: Barbora Gálová
3. místo: Kateřina Rašticová, Karolína Slintáková

autor: Dagmar Válková

DIVADELNÍ SEZÓNA V ZŠ HAVŘICE

7.3.2019

I v letošním školním roce jsme využili nabídky Městského divadla Zlín a zakoupili jsme Předplatné nejmladšího diváka. Shlédli jsme 4 divadelní představení 4 českých divadel. Do Zlína pravidelně ve čtvrtek odpoledne vyjíždělo 56 havřických školáků.

V říjnu jsme si užili spoustu zábavy na Veselé pouti. Skupina loutkoherců, která pravidelně v České televizi připravuje Studio Kamarád, přivezla dva nejznámější kamarády Jú a Hele. Díky nim jsme se přenesli do míst plných kouzel, loutek a legrace. V listopadu se nám představila Divadelní společnost Julie Jurišťové a seznámili jsme se s Hastrmanem Tatrmanem, který se chtěl stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydal se tedy na cestu, která se změnila v jedno velké dobrodružství. V lednu nám herci Městského divadla Zlín zahráli pohádku Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Ta připravila dvěma mladým lidem velmi těžkou zkoušku, ve které nakonec zvítězila láska. V měsíci březnu jsme měli možnost vidět pohádku Jana Wericha Královna Koloběžka I. v podání Moravského divadla Olomouc. Líbil se nám nejen příběh rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, ale také chytlavé písničky a samozřejmě koloběžky.

Už se těšíme na další divadelní sezónu.

autor: Dagmar Válková

« Předchozí příspěvky