16.4.2018

Fotogalerie ze zápisu dětí do 1. třídy. Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání od školního roku 2018/2019 je k dispozici zde.

TURNAJ VE VYBÍJENÉ

15.4.2018

V pátek 13. dubna se zúčastnili naši sportovci okresního finálového turnaje ve vybíjené v Bojkovicích. Turnaj byl určený pro žáky 4. a 5. ročníku a účastnilo se ho 14 družstev. Tato družstva byla rozdělena do tří skupin, kde se hrálo systémem „každý s každým“.V naší skupině byla základní škola z Březové, z Újezdce, ze Záhorovic a ZŠ Sportovní z Uh. Hradiště. Nejdříve jsme odehráli vítězné utkání s Březovou. V ostatních utkáních nám bohužel štěstí nepřálo a prohráli jsme. Vítězem celého utkání se stala ZŠ Sportovní z Uh. Hradiště.

24.3.2018

Ve středu 21. března absolvovali všichni žáci naší školy hudební program, ve kterém si vyzkoušeli, jak se kdysi hrávalo na kobzu, dvojačku, koncovku nebo grumle či pastýřskou píšťalu. Společně s hrou na tradiční lidové nástroje byli také aktivně vtaženi do melodií a příběhů řady starých moravských písní, ze kterých se dozvěděli, proč se jejich předkové více než smyšlených strašidel báli například Turka nebo Brandenburka a také kdo je před nimi ochraňoval. Tento hudební program vedl v každém ročníku Mgr. Petr Drkula, Ph.D., který také učil děti improvizovat a podnítil jejich hudební kreativitu.

Autor: Dagmar Válková

ZÁVODY V RYCHLOBRUSLENÍ

20.3.2018

Letošní bruslařská sezona vyvrcholila jako každoročně závody v rychlobruslení. Ve čtvrtek 15. března se na start postavilo 60 závodníků. Blahopřejeme nejen všem nejlepším, ale také všem dětem, které úspěšně dojely do cíle.

1. třída: 1. místo – Štěpán Franek, 2. místo – Lukáš Slinták, 3. místo – Olivie Marino

2. třída: 1. místo – David Kundrata, 2. místo – Filip Suchánek, 3. místo – Filip Man

3. třída: 1. místo – Rozálie Mikušová, 2. místo – Eliška Tichá, 3. místo – Nicola Cahlová

3. třída: 1. místo – Jakub Suč, 2. místo – Ondřej Mančík, 3. místo – Marek Bartoš

4. třída: 1. místo – Barbora Gálová, 2. místo – Martin Balga, 3. místo – Filip Štarha

5. třída: 1. místo – Marek Sedláček, 2. místo – Natálie Jančová, 3. místo – Albert Brázda

Absolutním vítězem celého závodu je žák druhé třídy David Kundrata!
Všem gratulujeme.

ZŠ HAVŘICE VE ZLÍNSKÉM DIVADLE

8.3.2018

V rámci předplatného nejmladšího diváka zhlédli žáci naší školy 4 divadelní představení v Městském divadle Zlín. Během několika měsíců pravidelně vyjíždělo 45 havřických školáků s učitelkami Michaelou Baladovou a Dagmar Válkovou do Zlína.

V říjnu jsme viděli pohádku „Obušku, z pytle ven!“. Divadelní společnost Julie Jurišťové dětem zahrála pohádku plnou písniček a komických situací. V listopadu jsme zhlédli představení „Tučňáci na arše“. Příběh o srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici byl plný humoru i laskavého poučení. V únoru nám herci Divadla Radost Brno zahráli „Jáju a Páju“, příběhy dvou kluků, které děti znají z Večerníčků. Naše letošní divadelní sezona byla ukončena v březnu známou pohádkou „Popelka“. Slezské divadlo Opava ji přepracovalo do moderní, výpravné muzikálové podoby.

Základní škola Havřice nabízí možnost divadelních představení pro děti již několik let a tuto příležitost využívá čím dál více dětí. I letošní pohádky se dětem moc líbily.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÁ SCÉNA 2018

6.3.2018

Ve středu 28. února se šest dětí, vybraných ze školního kola recitační soutěže, vydalo na Dům kultury v Uherském Brodě, aby naši školu reprezentovaly v okrskové soutěži. V úvodu paní Lovecká, ředitelka Knihovny Františka Kožíka, popřála dětem hodně úspěchů v přednesu a dodala, že nadcházející měsíc březen je právě měsícem knihy. Děti byly rozděleny dle svých kategorií do různých sálů a místností, kde pod pozorným dohledem odborné poroty přednášely své básně či prózu. Naši recitátoři, Barborka Karlíková, Deniska Hrdá, Dominik Hrubý, Prokop Kočí, Barborka Gálová, a Zděněk Jurásek přenášeli velmi dobře. Porotu však svým výkonem oslovila pouze Deniska Hrdá, která získala Cenu poroty.

Autor: Lenka Tomancová

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ HAVŘICE

24.2.2018

Ve čtvrtek 15. února jsme opět po roce otevřeli naši školu rodičům, přátelům a široké veřejnosti. Během dne se k nám přišlo podívat zhruba 60 lidí. Měli možnost se podívat na své děti při práci během vyučovacích hodin ve všech ročnících. Největší zájem byl o naše nejmladší žáky – prváčky a druháky. Během odpoledních hodin jsme nabídli možnost nahlédnout do činnosti našich kroužků. Konkrétně do hudebně pohybového kroužku, který zahrál zpívanou pohádku „Červená Karkulka“, do kroužku Oříšek, který je zaměřen na logické uvažování a dál do Čtenářské dílny, která motivuje žáky ke čtení. Potom proběhla ukázková hodina žáků první třídy a pan ředitel Boráň odpovídal rodičům na dotazy ohledně provozu naší školy. Rodiče si měli možnost prohlédnout prostory školy, školní družiny a také si prohlédli prezentaci akcí ZŠ Havřice.

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

24.2.2018

V úterý 13.02. se konalo školní kolo recitační soutěže. Nejúspěšnější děti z třídních kol nám přednesly spoustu zajímavých básní. Porota to neměla snadné. Nakonec jsme vybrali tyto vítěze jednotlivých kategorií: