DIVADELNÍ SEZÓNA V ZŠ HAVŘICE

7. 3. 2019

I v letošním školním roce jsme využili nabídky Městského divadla Zlín a zakoupili jsme Předplatné nejmladšího diváka. Shlédli jsme 4 divadelní představení 4 českých divadel. Do Zlína pravidelně ve čtvrtek odpoledne vyjíždělo 56 havřických školáků.

V říjnu jsme si užili spoustu zábavy na Veselé pouti. Skupina loutkoherců, která pravidelně v České televizi připravuje Studio Kamarád, přivezla dva nejznámější kamarády Jú a Hele. Díky nim jsme se přenesli do míst plných kouzel, loutek a legrace. V listopadu se nám představila Divadelní společnost Julie Jurišťové a seznámili jsme se s Hastrmanem Tatrmanem, který se chtěl stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydal se tedy na cestu, která se změnila v jedno velké dobrodružství. V lednu nám herci Městského divadla Zlín zahráli pohádku Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Ta připravila dvěma mladým lidem velmi těžkou zkoušku, ve které nakonec zvítězila láska. V měsíci březnu jsme měli možnost vidět pohádku Jana Wericha Královna Koloběžka I. v podání Moravského divadla Olomouc. Líbil se nám nejen příběh rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, ale také chytlavé písničky a samozřejmě koloběžky.

Už se těšíme na další divadelní sezónu.

autor: Dagmar Válková