JÍDELNA

Vítáme všechny strávníky v novém školním roce 2017/2018. Ať vám vždy chutná v naší školní jídelně. Každý týden na tomto místě najdete aktuální týdenní jídelníček.

Pokud chcete svému dítěti objednat jídlo č. 2, musíte tak učinit dva dny předem. Můžete to udělat prostřednictvím vaší třídní učitelky nebo vychovatelky školní družiny.

AKTUÁLNÍ JÍDELNÍČEK
(po kliknutí na odkaz se Vám otevře nové okno s jídelníčkem Základní školy Na Výsluní, která naší škole dodává kvalitní obědy)

Postup při odhlašování stravy

Upozornění pro strávníky: s platností od 16.03.2015 je ZRUŠENO ranní odhlašování obědů!

Upozorňujeme tímto rodiče strávníků a všechny naše žáky na nový pokyn k odhlašování obědů, který byl vydán v souvislosti se situací v odhlašování obědů v minulých týdnech. „Provozní řád“ a „Informace školní jídelny“ stanovovaly dosud odhlašování obědů den předem tj. do 14:00 hodin předcházejícího dne, na který má být oběd odhlášen. Výjimečně jsme přijímali ještě akutní případy odhlašovaní do 7:30 hodin ráno.

Stravu je nutné odhlásit den předem tj. do 14:00 hodin.

Odůvodnění: Odhlašování na poslední chvíli přestala být mimořádná a rozmohla se natolik, že nejsme schopni nadále v zavedeném systému pokračovat (ráno volá 30 – 50  rodičů a odhlašují žáka po jednom dnu, i když je nemocen, nebo přestože vědí, že s dítětem půjdou k lékaři, na rovnátka, nebo se po školním kině se nechce vracet do školy apod.

Odkaz na webové stránky školní jídelny ZŠ Na Výsluní Uherský Brod.

Kontakty na Školní jídelnu ZŠ Na Výsluní:

Dagmar Horáčková
vedoucí školní jídelny ZŠ Na Výsluní Uherský Brod
telefon: +420 572 634 624
mobil: +420 733 368 009
e-mail: dagmar.horackova@zsvysluni.cz

Oznámení školní jídelny

Od 1. září 2015 je upravena cena stravného. Důvodem je nárůst cen potravin a povinnost stravovacího zařízení dodržovat závazné výživové dávky dle věkových kategorií podle vyhlášky č. 463/2011 Sb., z 23.12.2011, kterou se mění Vyhláška č. 107/2008 Sb., o školním stravování – spotřební koš.

Ceny obědů podle kategorií:
Od 7 do 10 let                22 Kč
Od 11 do 14 let              25 Kč
Od 15 let a více              29 Kč

Alergeny v potravinách

Podle nařízení 1169/2011 EU, čl. 44, odst. 1 a) o poskytování informací o potravinách spotřebitelům musí být strávník seznámen s možnými potravinovými alergeny, které se mohou nacházet v pokrmech jídelního lístku. Seznam těchto alergenů naleznete v následujícím odkaze.

Seznam alergenů (PDF, 1.95 MB)

Prvňáci v jídelně