ORIENŤÁK – VÍKENDOVÉ AKCE

20. 4. 2015

VÍKENDOVÉ AKCE – PODZIM 2015

Zúčastnili jsme se některých podzimních oblastních žebříčků:

12. září – Tesák v Hostýnských horách
Daniela Janků – kategorie D12 – 25. místo

3. října – Dub nad Moravou
Daniel Gotz – kategorie H10C – 12. místo
Metoděj Kočí – kategorie HDR – 33. místo

3. října – Citov – štafety
zde si chlapci tréninkově zaběhli společně štafetu mimo soutěž

17. října – Uhřice u Žarošic
Metoděj Kočí – kategorie HDR – 12. místo
Daniela Janků – kategorie D12 – 9. místo

24. října – Dešná u Slušovic
Metoděj Kočí – kategorie HDR – 29. místo
Anna Šotová – kategorie D12 – 1. místo
Daniela Janků – kategorie D12 – 6. místo

Blahopřejeme Aničce k prvnímu velkému úspěchu!

V celkovém hodnocení oblastního žebříčku (Valašská oblast – Zlínský kraj) za rok 2015 jsme se umístili na těchto pozicích:
Kategorie chlapci do 10 let H10C – Dan Gotz – 5. místo
Kategorie děvčat do 12 let D12C – Daniela Janků – 5.místo, Anna Šotová – 10.místo

Danka Janků si vyběhla licenci B, což ji opravňuje v příští sezóně soutěžit v Moravskoslezském žebříčku, druhé nejvyšší celoroční soutěži v naší republice.


Dětský den „HURÁ PRÁZDNINY“

V sobotu 27.06.2015 se uskuteční na hřišti TJ Tatran Havřice dětský den.

Fáborková trať s úkoly
START: 12:30 až 14:30 hodin

V rámci této akce bude v 15:00 hodin připraven MAPOVÝ TRÉNINK se startem a cílem na hřišti. Všem dětem doporučuji účast.

Dětem i rodičům přeji pěkné prázdniny a uvidíme se v kroužku orientačního běhu opět v září.


Mistrovství Valašské oblasti na krátké trati – Všemina 30.05.2015

Krajský přebor na krátké trati pořádal oddíl OB Vizovice s centrem na fotbalovém hřišti ve Všemině. Závod se běžel na mapě „Nad Chrastěšovem“, měřítko 1:10 000. Terén valašský, příjemné kopečky, tratě pěkné, náročné a ke všemu nádherné letní počasí. Ve dvěstěčlenném startovním poli se neztratili ani naše mladé závodnice.

V kategorii HD10N (společná kategorie pro kluky a holky bez dospělé pomoci s fáborky) se na 12. příčce umístila Leona Šimoníková, která traťo délce 3 km s převýšením 120metrů a se 7 kontrolami odběhla za 42 minut.

V kategorii D12C jsme měli dvě závodnice: Aničku Šotovou a Danku Janků. Děvčata měla trať dlouhou 2,2 km,  převýšení 80 metrů a 10 kontrol. Danka skončila s časem 74:06 na 3. místě a Anička s časem 80:05 na 6. místě.

Komplet výsledky naleznete zde.


4. Oblastní žebříček Mistrovství Valašské oblasti na klasické trati – Vápenky 25. dubna 2015

Na 4. závodě oblastního žebříčku v orientačním běhu, který pořádal oddíl TJ Slovan Luhačovice jako Mistrovství Valašské oblasti na klasické trati v krásném prostředí Bílých Karpat na Vápenkách se sešlo celkem 199 běžců z našeho kraje a mezi nimi 3 zástupci našeho kroužku – Aneta Zemánková, Anna Šotová a Danka Janků.

Za teplého slunečného jarního počasí připravili pořadatelé velmi pěkné a náročné tratě.

V kategorii HDR (38 závodníků – délka tratě 1,9 km s 8 kontrolami) je to kategorie s dospělou pomocí absolvovala Anička celý závod samostatně a skončila na 21 místě, Anetka s tatínkem skončila na 27. místě.

V kategorii děvčat do 12let (D12C – bez pomoci dospělých) se s velmi náročnou tratí, která měřila 2,7 km a měla 10 kontrol, velmi dobře poprala Danka Janků, která skončila na pěkném 5. místě z 11 závodnic. Na trati pobyla 46:23 minut a porazila zkušenější závodnice z Vizovic, Luhačovic a Otrokovic.

Kompletní výsledky a fotky z akce naleznete zde.


Oblastní žebříček – Vápenky 25. dubna 2015

V sobotu 25. dubna 2015 připravuje oddíl TJ Slovan Luhačovice Mistrovství Valašské oblasti na klasické trati s centrem v osadě Vápenky – Penzion  U černého potoka.  V případě zájmu dětí zúčastnit se tohoto závodu žádám rodiče o potvrzení účasti nejpozději do čtvrtka 23. dubna. Přihlášené děti musí rodiče dopravit do Vápenek do 09:00 hodin, kdy končí presentace.

Po ukončení závodu se můžete zdržet do vyhlášení výsledků asi kolem 13:30 hod.

Vzhledem k mapově obtížnému terénu budou všechny děti přihlášeny do kategorie HDR (hoši, dívky, rodiče) . Tato trat je fáborková s možností si trať zkracovat podle mapy.

Uvítal bych rodiče, kteří by byli ochotni se svými dětmi trať absolvovat, pokud to nebude možné  pokusím se zajistit doprovod z řad oddílových členů.

Bohužel se dětem na tomto závodě nemohu osobně věnovat, protože mám jako ředitel závodu pořadatelské povinnosti.

Více informací na stránkách oddílu TJ Slovan Luhačovice: http://www.ob-luhacovice.cz/20150405904/poradame/oblastni-zavod/4.oz-klasika-om-vapenky-25.4.2015/menu-id-60.html


Oblastní žebříček s naší účastí a první medaile – Zlín 11. dubna 2015

Na 3. závod oblastního žebříčku v orientačním běhu, který pořádal oddíl SKOB Zlín v okolí zlínského lyžařského areálu, nás již odjelo 6. Větší část závodníků jela společným autobusem s oddílem Luhačovic a Anička Šotová jela s Dankou Janků (bývalou žačkou školy) a jejími rodiči autem.

Za teplého slunečného jarního počasí připravili pořadatelé velmi pěkné a náročné tratě.

V kategorii HDR (59 závodníků – délka tratě 1,6 km s 8 kontrolami) je to kategorie s dospělou pomocí – se neztratila ani naše děvčata. Lucie Nekolová doběhla na 6. místě, Leona Šimoníková 36. místo a Jana Garajová 37. místo.

V kategorii děvčat do 12let (D12C – bez pomoci dospělých) se s velmi náročnou tratí, která měřila 2,6 km a měla 14 kontrol, popasovala Anička Šotová dobře a skončila na 9. místě. Daniela Janků v této kategorii skončila na 7. místě. Pro obě děvčata to byl jistě velmi fyzicky náročný závod, protože v lese s mapou strávila kolem 90 minut.

První medaile pro Dana Götze.

Dan absolvoval svůj závod v kategorii chlapců do 10let (H10C – bez pomoci dospělého). S  tratí o délce 2 km a s 9 kontrolami se „popral“ velmi dobře a skončil na 3. místě.

Kompletní výsledky jsou zde.


Dny orientace v přírodě 2015

V sobotu 4. dubna za chladnějšího ale slunečného počasí proběhly v Havřicích „Dny orientace v přírodě 2015“. Jako centrum bylo zvoleno fotbalové hřiště TJ Tatran.

Na dopoledne byly připraveny 2 tratě po vesnici.

T1 – délka 1,8 km – 13 kontrol – pro zkušenější závodníky, mapa zde
T2 – délka 1,3 km - 10 kontrol – jednodušší trať pro začátečníky, mapa zde

Odpoledne byly připraveny 3 tratě v lesíku Chrástka.

T1 – délka 3 km – 16 kontrol – pro zkušenější závodníky,  mapa zde
T2 – délka 1,9 km – 11 kontrol – pro začátečníky,  mapa zde
T3 – délka 1,2 km – 5 kontrol – pro úplné začátečníky, mapa zde

Sportovní akce se zúčastnilo na 30 mladých orientačních běžců z Luhačovic, Zlína, Nivnice a naší školy- ve složení Šotová Anna, Nekolová Lucie, Šimoníková Leona, Garajová Jana, Oláh Nicolas a Gotz Dan. Děti tak mohly sledovat zkušenější závodníky a učit se od nich. Všem novým mladým orienťákům ještě pomáhali i trenéři z obou oddílů. Celá akce se velmi vydařila a všichni si jistě odnesli domů spoustu hezkých  zážitků.


Oblastní žebříček s naší účastí – Slavičín 28. března 2015

Poslední březnovou sobotu začaly jarní závody Valašské oblasti v orientačním běhu. Pořadatel TJ Slovan Luhačovice  připravil   dva sprintové závody ve Slavičíně s centrem na fotbalovém hřišti. Tratě byly situovány do přilehlého parku a sídliště. Z naší školy se poprvé takovéto akce účastnila děvčata z 5. třídy – Simona Bohmannová a Elen Mozgvová.

První ranní závod šly holky v kategorii P (příchozí) společně. Trať o délce 1,3 km s 11 kontrolami  zvládly za 32 minut (pozor je to měřeno vzdušně, takže  urazily daleko větší vzdálenost). Výsledky zde

Druhý závod už naše mladé závodnice běžely každá sama. Ve své věkové kategorii děvčat do 12 let (D12C) – skončily na 8. a 9. místě ve Zlínském kraji. Tentokrát měřila trať 1,4 km s 16-ti kontrolami. Výsledky zde

Holkám blahopřeji.

Fotky z akce zde