STAVĚNÍ MÁJKY 2018

30. 4. 2018

V pondělí 30. dubna zorganizovala Školská rada ZŠ Havřice již třetí ročník této akce. Start závodu rodičů s dětmi proběhl na hřišti TJ Tatranu Havřice. Již tradiční akci zahájil pan ředitel Ctibor Boráň. Závodu se zúčastnilo 62 dětí různého věku, přišlo také zhruba 40 rodičů. Startovali naši současní žáci, naši bývalí žáci, ale i naši žáci budoucí. Každý závodník, který vyluštil šifru, dostal v cíli osvěžující odměnu. Tatínkové se postarali o postavení májky a její zajištění proti silnému větru. Maminky přinesly občerstvení, které předčilo všechna očekávání.

V průběhu celé akce si rodiče i děti opékali špekáčky. Po vystoupení zpěvaček z hudebně-pohybového kroužku se odehrálo florbalové utkání mezi rodiči a dětmi. Rodiče měli možnost vyfotit svoje děti ve fotokoutku. Také využili příležitosti neformálně „probrat své ratolesti“ s třídními učiteli.

Krátké video ze stavění májky, které natočil František Janča.

autor: Dagmar Válková