VÝLET DO ZLÍNSKÉHO „FILMOVÉHO UZLU“

4. 10. 2021

Žáci základní školy Havřice strávili pondělní 27. září 2021 dopoledne ve zlínském filmovém ateliéru „Filmový uzel Zlín„.

Prváci a druháci si užili příjemné dopoledne ve „tvořivém chlívku“ s prasátkem Lojzíkem. Děti se učily kreslit Lojzíka, navštívily jeho chlívek, nastoupily do horkovzdušného balónu a také spouštěly „banánový déšť“.

Žáci 3., 4. a 5. ročníku si v animačních dílnách pod vedením lektora vytvořili krátké snímky technikou stop-motion animace. Na tvorbě těchto snímků strávili přes dvě hodiny času a za tu dobu se jim povedlo vyrobit minifilmy v rozsahu zhruba 10–20 sekund. Těchto deset snímků z dílny žáků ZŠ Havřice přikládáme ke zhlédnutí.

Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a zážitků v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman, havřické školáky nadchla a některé prý motivovala k volbě budoucího povolání.

Všechny vytvořené filmy si můžete prohlédnout zde.

Autor: Dagmar Válková
Foto: třídní učitelé