ZŠ HAVŘICE VE ZLÍNSKÉM DIVADLE

8. 3. 2018

V rámci předplatného nejmladšího diváka zhlédli žáci naší školy 4 divadelní představení v Městském divadle Zlín. Během několika měsíců pravidelně vyjíždělo 45 havřických školáků s učitelkami Michaelou Baladovou a Dagmar Válkovou do Zlína.

V říjnu jsme viděli pohádku „Obušku, z pytle ven!“. Divadelní společnost Julie Jurišťové dětem zahrála pohádku plnou písniček a komických situací. V listopadu jsme zhlédli představení „Tučňáci na arše“. Příběh o srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici byl plný humoru i laskavého poučení. V únoru nám herci Divadla Radost Brno zahráli „Jáju a Páju“, příběhy dvou kluků, které děti znají z Večerníčků. Naše letošní divadelní sezona byla ukončena v březnu známou pohádkou „Popelka“. Slezské divadlo Opava ji přepracovalo do moderní, výpravné muzikálové podoby.

Základní škola Havřice nabízí možnost divadelních představení pro děti již několik let a tuto příležitost využívá čím dál více dětí. I letošní pohádky se dětem moc líbily.

autor: Dagmar Válková