Mateřská škola

Naši mateřskou školu najdete v okrajové části města Uherský Brod v Havřicích. Její vhodné umístění nabízí širokou škálu možností zejména pro zdravé aktivity v přírodě. Vlastní budova školky je atypická, protože pochází již z roku 1816. Školním účelům pak začala sloužit v roce 1965 jako jednotřídní mateřská škola.

Součástí naší školky je velká zahrada se vzrostlými stromy, s pískovištěm v letních měsících kryté stříškou, průlezkami, skluzavkami, trampolínou a domečkem. V případě nepříznivého počasí využíváme krytý dvorek s pergolou. Na zahradě je nově zbudované nerezové pítko, které je dětem kdykoliv k dispozici. Mateřská škola je od 1. 7. 2018 sloučena se Základní školou v Havřicích.

V přízemí budovy je třída Koťátek, kterou navštěvuji nejmladší děti ve věku od 2 do 4 let. Ve třídě děti mají suchozemskou želvu Dorku, kterou se u dětí těší velké oblibě. O děti se starají paní učitelky Bc. Martina Zámečníková a Bc. Kateřina Haničincová.

Druhá třída Sluníček je v 1. patře, kam jsou zařazeny děti od 4 do 7 let. O ně se starají paní učitelky Bc. Marta Bistrá, Bc. Marta Skalníková a asistentka pedagoga paní Anna Chvílová.

Jsme malá školička rodinného typu, kde se děti mohou cítit jako doma.